Rekolekcje szkolne

Jak co roku, uczniowie przeżywali szkolne rekolekcje wielkopostne. Tegoroczne odbyły się w dniach od 16 – do 18 marca br. Prowadził je ks. Krzysztof Stawarz – wikariusz z parafii pw. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Każdy rekolekcyjny dzień podzielony był na dwie części: część spędzoną w szkole i część spędzoną w kościele.

W ciągu trzech rekolekcyjnych dni uczestnicy wysłuchali konferencji wygłoszonych z pasją i przekonaniem przez ks. rekolekcjonistę. Miały one pomóc zobaczyć uczniom „co jest w ich sercach” czyli umożliwić im poznanie prawdy o sobie, o swoim grzechu i zachęcić do wybierania dobra każdego dnia. Ich celem było również ukazanie wielkiej miłości Pana Boga do człowieka. Uczniowie mogli też zobaczyć i przekonać się, jak ważna w życiu, w chrześcijaństwie, jest wspólnota.

Uczestnicy rekolekcji oprócz konferencji wzięli też udział w drodze krzyżowej i nabożeństwie pokutnym. Kulminacyjnym momentem  był czas spowiedzi świętej, sprawowany ostatniego dnia rekolekcji. Wiele dzieci i młodzieży doświadczyło wtedy Bożego miłosierdzia w tym pięknym sakramencie.

Rekolekcje szkolne zakończyła uroczysta Eucharystią, którą celebrował nasz ksiądz rekolekcjonista.

Bardzo dziękujemy ks. Krzysztofowi za to, że z nami  był i głosił nam Słowo Boże. Nade wszystko dziękujemy Pan Bogu, za to, że daje nam kolejny Wielki Post, że dał nam święty czas rekolekcji. Może nie łatwy, ale błogosławiony. Ufamy, że przyniosą one jak najpiękniejsze owoce w życiu wszystkich uczestników.

Ks. Krzysztof Szot