Rekolekcje ministranckie

W dniach 11-13 grudnia w naszym Domu Rekolekcyjnym im. bł. Karoliny Kózka odbyły się rekolekcje dla ministrantów i lektorów z naszej parafii.

Rekolekcje poprowadził ksiądz Krzysztof Kalamaszk z parafii tyczyńskiej razem z Ks. Proboszczem. Pomocą służyli animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza. W czasie trwania rekolekcji uczestnicy podjęli refleksję nad darem chrztu oraz poznawali formy jego celebracji. Jednym z najbardziej emocjonalnych przeżyć, była osobista adoracja Najświętszego.

Rekolekcje są bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem dla każdego wierzącego katolika a w szczególności dla ministranta. Podsumowaniem tego czasu niech będzie świadectwo uczestnika: „Najbardziej podobała mi się bliskość, ciepło i życzliwość ze strony innych oraz adoracja.. Całe rekolekcje były dla mnie pozytywnym przeżyciem dzięki któremu zbliżyłem się do Boga, mam chęć na modlenie się i śpiewanie religijnych pieśni”.