Dożynki diecezjalne

Tegoroczne dożynki diecezjalne były połączone z wojewódzkimi. Dlatego w niedzielę 30 sierpnia na placu przed katedrą zgromadzili się rolnicy z terenu naszego województwa, przywożąc ze sobą 150 wieńców. W tej liczbie dwa były z naszej parafii. Przed Mszą świętą dekanat czudecki przygotował program słowno – muzyczny.

Do zebranych swe słowo skierował Prezydent RP P. Andrzej Duda, dziękują rolnikom za pracę i trud. Osobny list napisał P. Marek Sawicki – minister rolnictwa, który zapowiedział obronę KRUZ-u i wsparcie dla poszkodowanych przez suszę.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył Ks. Bp. Jan Wątroba, który pracę rolnika nazwał „bycie pomocnikiem Boga”. Wezwał zebranych do prawdziwej religijności opartej nie na tradycji, dla ludzkiego oka, ale wypływającej z wiary.

Po Mszy Świętej odbył się przemarsz z wieńcami. Uczestnicy uroczystości mogli posilić się chlebem z tegorocznych zbóż.