Bierzmowanie

Po rocznym przygotowaniu, młodzież z klas trzecich gimnazjalnych przyjęła sakrament bierzmowania w dniu 18 marca br. o godzinie 17.00 w sanktuarium MB Łaskawej w Chmielniku. Tego sakramentu udzielił młodzieży J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny. Do bierzmowania przystąpiło 80 młodych ludzi z naszej parafii oraz z Błędowej Tyczyńskiej, z Woli Rafałowskiej i z Zabratówki, czyli z terenu naszej gminy. Z samego Chmielnika 48 osób przyjęło sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

Młodzież. do sakramentu bierzmowania, przygotowywała się przez katechezy, spotkania formacyjne i celebracje liturgiczne. Ostatnio wzięli udział w rekolekcjach specjalnie dla nich zorganizowanych, prowadzonych przez Rafała Flaka z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Podczas uroczystości bierzmowani zaangażowani byli wraz z rodzicami do czynnego udziału w liturgii poprzez powitania, czytania, śpiew, modlitwę wiernych, dary ofiarne, przyrzeczenia i podziękowania.

Słowo Księdza Biskupa przypomniało młodzieży i uświadomiło wszystkim zgromadzonym rangę i znaczenie bierzmowania i wskazało kierunek życia i postępowania młodych ludzi zgodnie z zasadami wiary i prawdami ewangelicznymi. W pasterskim słowie było też nawiązanie do rozwoju parafii i sanktuarium w Chmielniku na przestrzeni funkcjonowania diecezji rzeszowskiej. Ks. Biskup wspominał koronację Cudownego Obrazu MB Łaskawej i powstanie Domu Pomocy Społecznej im. św. o. Pio oraz innych dobrych dzieł, które są widoczne i radują serca. Do takiej postawy otwartości i radości pierwszy Biskup Rzeszowski w końcowych słowach przed błogosławieństwem zachęcał młodzież bierzmowaną.

Ks. Krzysztof Hyziak