XXII Niedziela zwykła - 01.09.2019 r.

1. Dziś przeżywamy 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00 rozlegną się dzwony we wszystkich kościołach diecezji, jako wezwanie do modlitwy o pokój.
  2. Dzisiaj na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych.
  3. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
    9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyny Dzierżak
    11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias
  5. Zakończyły się wakacje. Od poniedziałku Msze w sanktuarium rano i wieczorem. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W poniedziałek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolonego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30.
  7. W środę wypada doroczna adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Codziennie inna parafia w diecezji podejmuje taką adorację, aby wypraszać potrzebne łaski Rozpoczniemy ją Nabożeństwem z Koronką o godz. 15.00. Zapraszamy na adorację:
             15.00-16.00 rodziny z Chmielnika z nr 1-150
             16.00-17.00 rodziny z Zawodzia
             17.00-18.00 rodziny z Lisiego Kąta i Kielnarowej
  8. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  9. W I-y piątek miesiąca odwiedzimy chorych, po Mszy porannej. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta; po niej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  10. W sobotę serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła. Szczególnie zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 z klasy III i VIII – które w przyszłym roku przyjmą sakramenty bierzmowania i Eucharystii.
  11. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej do salki parafialnej.
  12. W przyszłą niedzielę Matki Bożej Siewnej. Na Mszy św. o godz. 9.15 i 11.15 poświęcenie zboża do siewu.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 122- 136, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 139 – 149. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  14. Parafia w Matysówce zaprasza dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 16.00, pod krzyżem, upamiętniającym śmierć por. Jan Bałdy.
  15. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  16. W sobotę i niedzielę (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. w Hyżnem. Sobotniej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. bp Edward Frankowski. Szczegóły na plakacie.
  17. Sołtys wsi informuje, że podatek rolny przyjmowany będzie od 2 do 17 września w godz. 8-13 w świetlicy Domu Ludowego w Chmielniku.