XX - to lecie Akcji Katolickiej w Chmielniku

Akcja Katolicka w parafii Chmielnik ma juz 20 lat! Z tej okazji we wtorek 19.01.2016 r. mogliśmy przeżywać uroczyste spotkanie jubileuszowo-opłatkowe. Ten piękny wieczór rozpoczęliśmy Mszą św. W czasie której Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz Mariusz Cymbała, asystent Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej.

Po spotkaniu z Jezusem w Eucharystii przeszliśmy do Domu Parafialnego, gdzie odyła się druga część uroczystości. Połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, było wspólne kolędowanie i rozmowy przy stole.

Wśród zaproszonych gości byli m in. Poseł na Sejm RP, jednocześnie Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej P. Halina Szydełko. Obecny prezes zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Rzeszowskiej Jeremi Kalkowski. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Chmielniku Maria Jaworska oraz byli prezesi i członkowie zarządu Akcji Katolickiej ze szczebla diecezjalnago, jak i parafialnego. Swoją obecnością zaszczycił nas także ks. Marian Częczek wicedziekan Dekanatu Tyczyn i proboszcz parafii p.w. św. Katarzyny w Tyczynie.

Bogu niech będą dzięki za 20 lat istnienia Akcji Katolickiej w parafii p.w.Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Bogu w modlitwie polecamy wszystkich członków Akcji Katolickiej, jak i całą parafię, dekanat, diecezję i Ojczyznę.